Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g 2015-04-10 14:02:24
Autor zdjęcia/źródło: Wiosenna radość @unsplash
Czapki i rękawiczki rzucamy w kąt odkrywając włosy i dłonie. Upewnij się, że są one właściwie zadbane, a jeśli nie to wypróbuj nasze sprawdzone sposoby. Pielęgnacja i uroda na wiosnę doda ci pewności siebie i wprawi w pozytywny nastrój, a tworzenie własnych mieszanek pielęgnacyjnych sprawi mnóstwo przyjemności i satysfakcji.
Wraz z nadejściem wiosny warto też pomyśleć o zmianie garderoby – najlepiej w zgodzie z ostatnim trendem quiet luxury.
Zgodnie z jego wytycznymi nasze ubrania powinny być elegancie, ale nie krzykliwe – czyli pozbawione logotypów, krzykliwych dodatków itp. Sprawdzi się za to spokojna i delikatna elegancja w postaci dobrej jakości ubrań o prostych krojach, w subtelnych odcieniach natury.
Więcej porad modowych na sezon wiosna 2024 znajdziesz na mohito.com/blog/pl
Podstawą pielęgnacji włosów jest dobrze zbilansowana dieta, bogata w kwas krzemowy, siarkę, żelazo, wapń i jod. Mikroelementy te występują w pełnoziarnistym pieczywie, jajkach, świeżych warzywach, cebuli, rybach, wątróbce, mleku i jego przetworach.
Duży wpływ na kondycję włosów ma także dobre ukrwienie skóry głowy, które uzyskasz, wykonując masaż opuszkami palców lub wyczesując włosy drewnianą szczotką. Ten zabieg niewskazany jest osobom, których włosy się przetłuszczają, gdyż masaż skóry dodatkowo pobudza gruczoły łojowe.
Codziennie tracimy około 50 włosów. Wiosną i jesienią wypada ich dziennie nawet do 80. W okresie przejściowym między zimą a latem trzeba szczególnie zadbać o kondycję zniszczonych zimnem i zmianami temperatur włosów.
Włosy tłuste
Płukanka ziołowa: 1 łyżeczkę suszonego tymianku, podbiału, skrzypu lub rozmarynu zalej w filiżance wrzątkiem, następnie zaczekaj aż napar naciągnie. Po przestudzeniu odcedź przez drobne sitko. Polej nim włosy, nie spłukuj. Płukanki te działają oczyszczająco i ściągająco - włosy powinny dłużej zachować świeżość i zadbany wygląd.
Włosy suche
Olejki: Do pielęgnacji włosów suchych możemy zastosować olejki, na przykład wcierać lekko podgrzany olejek rycynowy- ważne, żeby po zabiegu dobrze umyć włosy, aby nie pozostawić na nich tłustej warstwy.
Odżywka nagietkowo – mleczna: 1/2 filiżanki mleka mieszamy z żółtkiem i 1/2 filiżanki naparu z nagietka. Nakładamy na suche lub wilgotne włosy i zawijamy folią. Płuczemy po 10-15 minutach.
Maseczka z żółtka: łączymy żółtko jajka z łyżką olejku roślinnego (na przykład oliwy z oliwek lub olejku z kiełków), następnie mieszamy do chwili uzyskania jednolitej masy. Równomiernie rozprowadzamy specyfik na włosach, nakładamy plastikowy czepek i dodatkowo owijamy głowę ręcznikiem lub zakładamy czapkę - ogrzanie sprawi, że w pełni wykorzystamy odżywcze właściwości maseczki. Maseczkę trzymamy na głowie 1-2 godziny.
Włosy zniszczone
Tonik z pokrzywy: Zagotuj 0,25 l octu owocowego i zalej nim garść suszonych pokrzyw. Pozostaw pokrzywy w occie przez kwadrans, następnie odcedź płyn przez drobne sitko. Powstały w ten sposób płyn ochłodź i co drugi dzień przemywaj nim delikatnie włosy. Po wysuszeniu, wmasowuj w skórę głowy odrobinę olejku z korzenia łopianu. Kurację uzupełnij wypijaniem przed zaśnięciem filiżanki herbaty ze skrzypu polnego.
Ziołowa nalewka: Garść świeżego ziela pokrzywy oraz garść kwiatów i liści nasturcji zalewamy szklanką spirytusu i miksujemy. Płyn przelewamy do butelki, szczelnie zamykamy i odstawiamy na dwa tygodnie. Na kilka godzin przed myciem wcieramy we włosy i skórę głowy. Stosujemy raz w tygodniu.
Maseczka śmietankowa: Mieszamy 2 łyżki śmietany, łyżeczkę soku cytrynowego i 1/2 łyżeczki oleju kukurydzianego. Miksturę wcieramy we włosy i przykrywamy folią na 10 min. Płuczemy czystą wodą.
Do każdego rodzaju włosów
Nabłyszczająca maska do włosów: Łyżkę olejku kokosowego połączyć z 3 łyżkami śmietany. Miksturę wetrzeć w pasma. Owinąć głowę ręcznikiem. Po ok. 30 min. umyć głowę łagodnym szamponem.
Naturalny miodowy utrwalacz: 1 łyżkę miodu wymieszać ze szklanką letniej wody. Dodać łyżeczkę octu owocowego. Płyn wlać do butelki z atomizerem. Spryskać umyte i osuszone ręcznikiem pasma. Wymodelować fryzurę.
Nalewka ziołowa na wzmocnienie włosów: Zmieszaj po łyżce stołowej ziela skrzypu, korzenia łopianu, szyszek chmielu i liści pokrzywy. Przesyp zioła do słoika i zalej czystym spirytusem. Po 2 tygodniach odcedź przez gazę, a otrzymanym płynem nawilżaj skórę głowy co drugi dzień.
Zadbane dłonie i paznokcie
Skóra na dłoniach jest cienka i szybko się wysusza. Szczególnie w czasie zimowym, gdy ma na nią wpływ mroźne powietrze na zewnątrz i ciepłe, suche ogrzewanie w pomieszczeniach, dlatego po zimie należy ją zregenerować i nawilżyć.
Kąpiel lniana
Zalej wodą 2 łyżki siemienia lnianego i gotuj przez 5 minut. Gdy wywar przestygnie, zamocz w nim dłonie na 15–20 minut, potem osusz i posmaruj kremem nawilżającym. Siemię jest bogate m.in. w roślinne śluzy i olej, które przyśpieszają gojenie się drobnych ranek na skórze, zmiękczają ją i tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć w głębi skóry.
Peeling cukrowy
Zmieszaj ze sobą 1 łyżkę stołowa oliwki do ciała (lub oliwy z oliwek), 1 łyżkę stołową cukru (lub zmiękczonych migdałów) i 1 filiżankę soku z cytryny. Mieszankę wcieraj przez kilka minut w dłonie, potem umyj dłonie ciepłą wodą, wmasuj krem odżywczy.
Oliwa z oliwek
Na wysuszone dłonie idealna jest oliwa. Zawiera witaminy, sole mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Idealnie nawilża skórę, odżywia i łagodzi podrażnienia, działa regenerująco i opóźnia proces starzenia.
Mocz dłonie w lekko podgrzanej oliwie (250 ml) przez 10 min. Do oliwy możesz dodać też witaminę A i E, które są dostępne w aptekach, w postaci kapsułek, i kilka kropli soku z cytryny. Po 10 min moczenia dłoni, zrób im masaż, a oliwę, która się nie wchłonie wytrzyj papierowym ręcznikiem. Następnie na 15-20 min. nałóż na ręce bawełniane rękawiczki.
Nawilżająca maseczka
Podgrzej filiżankę mleka, rozpuść w niej odrobinę miodu i dodaj sok z połowy cytryny. Mocz dłonie w mieszance. Jest to idealny sposób na nawilżenie dłoni i zredukowanie ewentualnych przebarwień.
Kuracja wzmacniająca paznokcie
Połącz ze sobą żółtko, łyżeczkę oliwy, kilka kropli witaminy C i E oraz łyżeczkę miodu. Nałóż na paznokcie i całe dłonie, potrzymaj kilka minut, potem spłucz.
Przy współpracy z mohito.com/blog/pl
Alafik 2020.04.01 13:49
Dr Gaja Pro Uroda (włosy, skóra i paznokcie) korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Zawierają witaminę B7, cynk, kwas hialuronowy, ekstrakt z bambusa i witaminę C. Aby zachować jak najdłużej zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci, warto zwrócić uwagę na dostarczenie tych związków do organizmu. Wszystkie wymienione wyżej składniki znajdują się w suplemencie diety ProUroda. Skomponowany w ten sposób skład pozwala kompleksowo zadbać o nasze włosy, paznokcie oraz skórę. Dr Gaja ProOczyszczanie to suplement diety zawiera kompozycję składników regulujących pracę jelit. Składniki roślinne, takie, jak: łuski babki płesznik i babki jajowatej, błonnik kakaowy i aloes korzystnie wpływają na metabolizm i pracę jelit. Polecam na wiosnę!
karooolajn567 2018.02.26 14:01
Studia kosmetyczne we Wrocławiu bardzo dużo wpoiły wiedzy na temat naturalnych preparatów na włosy, skórę i paznokcie. Swoim klientom ciągle polecam skrzyp i pokrzywę, ponieważ uważam, że nie ma nic lepszego na piękne włosy i paznokcie ;)http://mdalecka.pl/
karooolajn567 2018.02.26 14:01
Studia kosmetyczne we Wrocławiu bardzo dużo wpoiły wiedzy na temat naturalnych preparatów na włosy, skórę i paznokcie. Swoim klientom ciągle polecam skrzyp i pokrzywę, ponieważ uważam, że nie ma nic lepszego na piękne włosy i paznokcie ;)http://mdalecka.pl/
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.